Арсенал спечели с минималното 1:0 гостуването си на Манчестър Юнайтед в дербито от седмия кръг Висшата лига.

По този начин след дълга 14-годишна пауза, "артилеристите" отново успяха да бият "червените дяволи" на "Олд Трафорд" в мач за първенство. За последно това се случи през септември 2006-а, когато отново минимално победа зарадва гостите от Северен Лондон.

Ключовият момент в днешния мач дойде в 68-ата минута, когато безумни действия на Пол Погба в отбрана означаваха дузпа за Арсенал.

Френският национал препъна Хектор Белерин, макар ситуацията да бе в края на наказателното поле и пряка опасност за вратата да нямаше. Нопехватно отигвраване от Погба, което струваше скъпо на отбора му.

С изпълнението на дузпата се нагърби Пиер-Емерик Обамеянг, който без проблеми откри.

До края Манчестъ Юнайтед бе най-близо до гола в 84-ата минута, когато удар на Дони Ван Де Беек рикошира в бранител и се спря в гредата.

"Червените дяволи" нямаха кой знае какви положения през целия мач, като това бе поредното им посредствено представяне във Висшата лига. Неслучайно Манчестър Юнайтед заема незавидното 15-о място в таблицата.

По-рано днес отборът на Евертън, който доскоро непобеден оглавяваше класирането, допусна втора поредна загуба.

"Карамелите" отстъпиха с 1:2 от Нюкасъл, като вече изостават на три точки от шампиона и едноличен лидер Ливърпул.

Неделната програма във Висшата лига пък започна с шоу между Астън Вила и Саутхемтън, спечелено от гостите с 4:3.