Манчестър Юнайтед трябваше да мине през рулетката на дузпите, за да отстрани третодивизионния Рочдейл във 1/16-финалите в турнира за Купата на Лигата.

Хората на Оле Гунар Солскяр записаха пореден разочароващ резултат след 1:1 в редовното време и 5:3 при дузпите, а звездата на шоуто бе 15-годишният играч на гостите Люк Матисън, който вкара в храма "Олд Трафорд". Юнайтед бе съвсем близо до поредно срамно отпадане след ерата на Сър Алекс Фъргюсън, но се спаси. Рочдейл е малко градче в близост до Манчестър, което щеше да направи унижението още по-значимо.

"Червените дяволи" имаха много голови ситуациии пред вратата на съперника, но отново показаха импотентност що се отнася до завършващите удари. Както в мача с Астана, така и с този срещу Уест Хям през миналата седмица.

Оле Гунар Солскяр заложи на не малко от титулярите в лицето на Пол Погба, Джеси Лингард, Аарън Уан-Бисака и Фил Джоунс. Като резерви влязоха Даниел Джемс и Хуан Мата.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

През първата част Тахит Чонг, Пол Погба и Джеси Лингард имаха много изгодни положения пред себе си, но се разминаха на сантиметри от гола.

И след полувремето ударите продължиха, като такива имаше и от Рочдейл, който далеч не игра като пораженец. Мейсън Грийнууд вкара за елитния тим в 68-та минута, но осем по-късно 15-годишният Люк Матисън, който в началото на октомври става на 16, шокира с изравнителен гол.

До края Юнайтед натисна здраво, но поредица от спасявания на вратаря Роберт Санчес го лишиха от победен гол в редовното време. При дузпите Юнайтед хладнокръвно бе успешен при всичките си изпълнения и се класира напред през иглени уши.

В друга среща от надпреварата Ливърпул очаквано се справи добре при гостуването на третодивизизонния МК Донс - победа с 2:0. Точни за мърсисайдци бяха Джеймс Милнър (41') и 17-годишният холандец Ки-Яна Хувър (69').

Челси също доказа, че се намира в много добра форма и отнесе гостуващия Гримсби Таун от четвърта дивизия със 7:1. Точни бяха Рос Баркли (4'), Мичи Батшуайи на два пъти (7' и 86'), Педро от дузпа (43'), Курт Зума (56'), Рис Джеймс (82') и Калъм Хъдсън-Одой (89'). За гостите вкара Матю Грийн в 19-та минута за 1:2.