Ливърпул крачи към титлата в Англия с увереност, след като увеличи аванса си на върха на 19 точки. Лидерът победи с 2:0 рутинно в Лондон домакините от Уест Хем и 14 кръга преди края преднината изглежда плашеща.

Мохамед Салах откри в 35-ата минута от дузпа, а Алекс Окслейд Чембърлейн удвои в 52-рата минута след светкавична контраатака и асистенция на египтянина.

Уест Хем, който е застрашен от изпадане, опита да натисне след почивката, стигна до 2-3 опасности и накара вратаря на Ливърпул Алисон да спасява. Трент Александър Арнолд от гостите също опита да направи мача интересен, като стреля в гредата на собствената врата.

Лидерите имаха куп положения за още попадения, Салах удари греда, а Лукаш Фабиански спаси голови удари на Дивок Ориги и Роберто Фирмино.

Статистиките на Ливърпул продължават да смайват.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

Това е 15-а поредна победа на тима в първенството. Той е спечелил 97 от последните възможни 99 точки във Висшата лига, като се смята и миналия сезон. В 41 поредни двубоя не е загубил. В 7 от последните 8 двубоя не е допуснал и гол. Лидерът има 70 точки преди да дошъл месец февруари. Петият Манчестър Юнайтед е с по-малко от половината като актив (34).

На моменти тази вечер отново изглеждаше, че гостите не са особено концентрирани и не играят на върха на възможностите си, но въпреки това отборът на Клоп намира начини да печели. Нито за момент не изглеждаше, че това може да бъде променено от Уест Хем.

Следващите 5 двубоя на Ливърпул в първенството са срещу Саутхемптън, пак Уест Хем и Борнемут (у дома), както и с Норич и Уотфорд навън.

Все отбори извън първата осмица. Чак след тази серия идва дерби с Евертън на терена на градския съперник.