Австрийският шампион РБ (Залцбург), който е осминафиналист в Шампионската лига, обяви, че има 15 положителни проби за COVID-19. И двете днешни тренировки на “червените бикове” бяха отменени, като освен това 15-кратните шампиони на Австрия обявиха, че ще затегнат хигиенните и противоепидемичните мерки на базата си.

Всички болни са изолирани по протокол, а някои от тях показват и леки симптоми на заболяването. Миналата седмица австрийците завършиха 1:1 в първия си осминафинал срещу Байерн (Мюнхен), а реваншът в баварската столица е на 8 март.

Tимът от Залцбург се представи изключително силно срещу шампионите на Бундеслигата, като поведе в резултата още в първото полувреме, а след това допусна изравнително попадение в последната минута на двубоя.

Австрийците играха за първи път в групите на Шампионската лига едва миналия сезон.