Серхио Рамос за първи път бе изгонен като играч на ПСЖ при равенството в гостуването на Лориан - 1:1.

Грандът се спаси от загуба в добавеното време с гол на Мауро Икарди, а в 85-ата минута испанският ас Рамос спря непозволено мощен пробив на нападател на домакините и получи втория си жълт картон в двубоя.

Легендата на Реал Мадрид се появи на терена като резерва в началото на второто полувреме, заменяйки Нуно Мендеш. В 81-вата минута Серхио получи първото си предупреждение, а четири минути по-късно - и второто, след което отиде по-рано под душа.

Разбира се, думите "Рамос" и "червен картон" в едно изречение си пасват като "Коледа" и "подаръци", например.

Човекът е специалист в това отношение и неговите 262 жълти и 26 червени картона в иначе невероятната му кариера като трофеи и успехи в Мадрид, го доказват. Сега му отне 175 минути на терена с екипа на ПСЖ, за да запише първия такъв като играч на новия му отбор.

WINBET - най-голямо разнообразие от пазари! (18+)

Това бе втора поява на Рамос в лигата (един мач като титуляр и едно полувреме в Лориан), записа и полувреме за Купата на Франция. След летния му трансфер от Реал, бранителят бе постоянно контузен, но вече е напълно възстановен от мускулните проблеми.

Извън темата, ПСЖ се спаси в добавеното време, когато Хакими центрира и Икарди с глава изравни.

Домакините поведоха със страхотен гол на Тома Монкондю в края на първото полувреме и надиграваха звездния тим от Париж. Нищо, че са предпоследни...

Лео Меси направи това, което традиционно прави от идването му в ПСЖ - уцели две греди, но топката не искаше да влезе в мрежата.

И въпреки изгубените точки, най-богатият клуб в света остава твърдо първи и е лишил от всякаква интрига първенството. ПСЖ води с 46 точки след 19 кръга, вторият Ница има 33. Третият Марсилия е със същия актив, но и мач по-малко.