Ботев (Пловдив) се класира за своя четвърти пореден полуфинал в турнира за Купата на България.

Пловдивчани спечелиха сблъсъка срещу втородивизионния Ботев (Гълъбово) с 1:0 след продължения в мача, игран на "Трейс Арена" в Стара Загора.

Двата тима не успяха да решат спора помежду си в редовното време, заради кото трябваше да играят 120 минута, а след тях елитният тим ликуваше. Този развой бе изненадващ, защото очакванията бяха "канарчетата" да решат далеч по-лесно мача срещу десетия във Втора лига.

В основата на успеха бяха две 18-годишни момчета, които изработиха гола. Станислав Шопов подаде, а Димитър Тонев вкара, за да може "канарчетата" да победят.

Двамата бяха само част от тийнейджърите, на които Ферарио Спасов заложи, защото в титулярния му състав имаше играч на 15 и такъв на 17 години.

Така силното представяне на "канарчетата" в турнира продължи и за четвърти пореден път те ще бъдат част от най-добрите 4. Там вече са съгражданите им от Локомотив и столичният ЦСКА, а утре Левски и Лудогорец ще определят последния полуфиналист.

Снимка: БТА

Пловдивският тим съвсем очаквано имаше игрово предимство през целия мач. Нещо съвсем нормално предвид класите на двата тима.

Това обаче не носеше на "канарчетата" кой знае какви чисти положения. Те предимно опитваха далечни удари чрез Тодор Неделев и Александър Тонев. Именно звездата на тима Тодор Неделев бе играчът, който изпъкваше на терена и опитваше да създава интересни ситуации, но и за него бе трудно да пробие добре подредените в отбрана домакини.

Опасните удари на пловдивчани пък бяха умело отразени от младият страж Иван Дерменджиев.

Отборът от Гълъбово пък получи най-добрия си шанс в началото на втората част. Бранителят Цветелин Радев надскочи всички след изпълнение на корнер и отлично насочи топката с глава, но тя бе спряна на голлинията със съвместните усилия на вратар и защитник.

"Канарчетата" от своя страна отговориха с шансове бред Иван Бандаловски и 15-годишният Никола Илиев, но това не бе достатъчно за успеха.

Така се стигна до продължения, в които Ботев (Пловдив) отново владееше инициативата, а в 100-ата минута стигна и до гол.

Той падна след отлична атака, в която основна роля имаха две 18-годишни момчета. Станислав Шопов чукна топката към Димитър Тонев, а той вкара дебютния си гол в мъжкия футбол.

Този гол се оказа решителен, защото след него момчетата от Гълъбово нямаха сили за подвиг срещу доста по-класния си съперник.