Фиорентина се изправи смело на пътя на устремилия се към скудетото Интер и го спря с късен гол - 1:1 във Флоренция.

19-годишният сръбски нападател Душан Влаович застреля с левачката Самир Ханданович по диагонала във втората минута на добавеното време и прати в еуфория виолетовите трибуни.

Интер се виждаше с три точки и преднина от 2 на върха пред Ювентус, а сега ще трябва да се задоволи с равен актив и по-добра голова разлика.

Влаович изригна с гола си, който е втори за него в Серия А в дебютния му сезон.

Високият, но и много повратлив и бърз сърбин, игра в София преди два месеца, когато младежите ни загубиха от неговата страна с 0:1 в европейска квалификация.

Попадението в края влуди Антонио Конте, треньора на Интер. Неговият тим владееше топката в половината на съперника, а допусна контраатака двама на двама, което е груба тактическа грешка.

Влаович пък така намери топката при удара, че тя стана неспасяема.

В другия късен неделен мач Рома победи у дома с 3:1 СПАЛ и се намести на четвърто място. Гостите поведоха, но след почивката автогол на Ненад Томович, дузпа на Диего Пероти и попадение на Хенрик Мхитарян дадоха успеха на римляните.