Ювентус победи Удинезе с 4:1 в Торино в първа среща от 27-ия кръг на италианската Серия "А".

В герой за шампионите се превърна 19-годишният Мойс Кийн, който вкара първите две попадения в сблъсъка през първото полувреме.

По едно добавиха Емре Джан от дузпа в 67-та минта и Блейз Матуйди в 74-та, за да направи 4:0. Почетното попадение за гостите бе на Кевин Лазаня шест минути преди края на редовното време.

Това беше едва трети мач за Кийн в италианския шампионат и първите му голове изобщо за Юве.

Участието му в мача бе за сметка на Пабло Дибала и Кристиано Роналдо, които бяха на резервната скамейка, като аржентинецът влезе за 20 минути.

Масимилиано Алегри остави звездите си извън състава, за да ги съхрани за предстоящото домакинство на Атлетико (Мадрид), в което "бианконерите" ще трябва да заличават два гола аванс.

Победата им носи актив от 75 точки - с 19 повече от втория Наполи. Удинезе е на 15-а позиция с 25 точки.