Реал (Мадрид) изненадващо отпадна на четвъртфиналите в турнира за Купата на Испания след тежка загуба с 3:4 от Реал (Сосиедад) на "Сантяго Бернабеу".

20-годишният тъмнокож швед Александър Исак, който премина при "бяло-сините" от Дортмунд през това лято, изнесе истинско шоу и се подигра на защитата на Зинедин Зидан.

Исак вкара две попадения, подаде за трето и изработи четвърто, а шефовете в Дортмунд могат да се хванат за главата, защото го пуснаха за скромните 6,5 милиона евро. Освен всичко той има вече и шест гола в Ла Лига или иначе казано 10 попадения в последните си 10 мача от всички турнири.

Мадридчани бяха неузнаваемо слаби в защита, макар че част от нея бяха опитният капитан Серхио Рамос, Начо и Марсело. Отборът на Зидан стори достатъчно в атака, но не и за да заличи пасива си от 1:4 през втората част, макар че бе близо. Триумфът на гостите бе заслужен предвид смелата им игра и мощта в предни позиции. Като цяло мачът беше истинско зрелище с непрестанни атаки към двете врати.

Сосиедад започна със завидно самочувствие двубоя и направи няколко бързи атака. Първият удар обаче бе на сметката на столичани. Карим Бензема го отправи от малък ъгъл и последва спасяване.

Така се стигна до 22-ата минута, в която гостите поведоха. Далечен удар по земя на Александър Исак беше спасен от Алфонс Ареола, но при добавката Мартин Йодегаард, който е собственост на съперника, бе точен. Не се зарадва на попадението в знак на уважение към "Сантяго Бернабеу".

Реал започна да атакува доста по-активно, но беше уязвим на контраатаки. В 36-ата минута силен удар на Хамес Родригес беше спасен от вратаря Алекс Ремиро. Малко след това бе париран и още скоростен шут.

В края на полувремето Исак пропусна да открие сметката си с голям пропуск - удар, който мина встрани от вратата от перфектна позиция.

Снимка: Getty Images/Guliver Photos

През втората част обаче Сосиедад смаза съперника си с контраатаки. Първо гол на Исак беше отменен заради засада, но след това резултатът стана 2:0 в 54-ата минута, когато младият швед с фамозно воле препарира Ареола. Асистенцията бе на Андер Баренечея, който центрира от левия фланг.

Само две минути по-късно Исак вкара за втори път - 3:0. Пас на Оярсабал бе пресечен от Начо, но топката попадна в шведа, който от близка дистанция разстреля вратаря и намери горния му ляв ъгъл.

Три минути след това мадридчани върнаха едното попадение, но само за да продължат шоуто. Марсело се разписа след пас на Брахим Диас. Цялата атака на домакините беше впечатляваща с множество подавания.

В 69-ата минута резултатът стана 4:1, когато шоуто на Исак продължи. Нападателят намери колегата си Микел Морино с перфектен пас по земя, успореден на гол линията.

В 79-ата минута Винисиус привидно направи 2:4 чрез удар с глава и много лоша намеса на вратаря Ремиро, който може да се каже, че довкара топката. Само че голът беше отменен от ВАР заради засада.

Още в следващата атака Реал вкара и този път голът бе зачетен, макар че пак ВАР гледа ситуацията. Точен бе нападателят Родриго на празна врата след пас на Винисиус.

Реал натисна в последните минути и стигна до трети гол в продължението на срещата. Начо се разписа с глава след центриране на Бензема. В самия край Горосабел от гостите спря бърза атака на Винисиус и получи червен картон. Реал обаче не успя да стигне до равенство и отпадна.