Букет от голове видяха феновете пред телевизорите в предпоследния кръг на Бундеслигата, като всички мачове се изигра по едно и също време.

Общо 29 гола паднаха в деветте мача, а акцентите са победа за Байерн Мюнхен като домакин над Фрайбург с 3:1 и успех на Борусия (Дортмунд) като гост с 2:0 в дербито срещу РБ (Лайпциг).

Байерн, който още миналия кръг си осигури математически осма поредна титла, вкара три попадения още през първото полувреме. Точни бяха Джошуа Кимих (15') и Роберт Левандовски на два пъти (24' и 37'). За гостите реализира Лукас Холер (33').

Борусия стигна до успех в дербито, като бяха вдъхновени от детето-чудо Ерлинг Холанд. Норвежецът бе точен в 30-ата и 93-ата минута.

Така Дортмунд си осигури второто място с актив от 69 точки, като има шест повече от Лайпциг. В последния кръг отборът на Юлиан Нагелсман ще се бори за третото място с Борусия (Мьонхенгладбах), който има с точка по-малко.

Вердер (Бремен) загуби от Майнц с 1:3 и е на крачка от Втора Бундеслига. Изостава с две точки спрямо Фортуна Дюселдорф и ще търси задължителна победа над Кьолн в последния кръг, която не дава гаранция за спасение.