Хеттрик в рамките на 3:24 минути вдъхнови Гент при гостуването на Истанбул Башакшехир в Лигата на конференциите и пренаписа историята на европейския клубен футбол. Белгийците спечелиха с 4:1, а трите гола на Гифт Орбан между 31-ата и 34-ата минута са най-бързият хеттрик, отбелязван в турнирите под егидата на УЕФА досега.

20-годишният африканец пристигна в Гент в края на януари за малко повече от 3 милиона евро, като вече оправдава трансферната сума, платена на норвежкия Стабек за услугите му.

ВИДЕО ОТ ШОУТО НА ОРБАН ГЛЕДАЙТЕ ТУК >>>

С трите си попадения край Босфора той вече има 12 гола в само 9 изиграни мача за новия си тим. Северняците го купуват от нигерийския ФК Байзън за едва 100 хиляди евро миналото лято, а след това го продават на белгийските си колеги със сериозна печалба.

Четвъртото попадение за победителите също падна преди почивката - Юго Кайперс бе точен за 4:0 в 37-ата минута.

Аднан Янузай пък реализира за домакините две минути преди края. Белгийският футболист, който бе сочен за един от най-големите таланти в европейския футбол докато играеше за Манчестър Юнайтед, влезе като смяна и вкара за 1:4.

Гент продължава към четвъртфиналите с общо резултат 5:2.

Само преди няколко дни голмайсторът Орбан се разписа четири пъти за победата с 6:2 срещу Зулте Варегем в белгийската Про Лига. Така той стана първият играч на Гент, който успява да вкара четири гола в шампионатен мач през ХХI век.