Специя загуби тежко като гост на Фиорентина в първия мач от 23-ия кръг на Серия А. Българският национал Андрей Гълъбинов влезе като резерва в 63-ата минута на мястото на Кевин Агудело и игра половин час, като сметнем и добавеното време.

Деветката не успя да промени съдбата на своите, тъй като секунди след влизането му Гаетано Кастровили направи резултата 2:0.

Преди това вкара Дуан Влаович, а в края Валентин Ейсерик оформи класиката - три на нула за "виолетовите".

Специя е един от хитовите отбори в първенството през новата година, победи навън Наполи с 2:1, удари и Сасуоло на неговия терен, а преди седмица нанесе изненадващо поражение на лидера Милан с 2:0 и завърза битката на върха. Сега обаче нямаше сили за чудо.

Поражението оставя отбора на Гълъбинов в разгара на сериозна битка за оцеляване, каквато се знаеше, че новакът ще води. Специя е с 24 точки, на 9 от изпадащите. Има още 15 кръга и скромният тим далеч не се е спасил.

Фиорентина е само с точка повече на 12-о място.

Гълъбинов записа осмото си участие за сезона в Серия А, като за четвърти път влиза от скамейката и четири пъти бе титуляр. Статистиката му е три вкарани гола - доста добра ефективност за толкова малко минути.

Очаква се 32-годишният футболист да бъде извикан в националния тим за първия лагер на новия селекционер Ясен Петров през март.

Тогава България чака много тежък старт на световните квалификации с три мача за шест дни - домакинства на Швейцария и Италия, както и гостуване на Северна Ирландия.