За първи път от февруари 2016 година Манчестър Сити загуби втори пореден мач във Висшата лига.

След поражението от Кристъл Палас в миналия кръг, "гражданите" претърпяха поражение на стадиона на Лестър с 1:2 и се отдалечиха на седем точки от първото място, което към момента принадлежи на Ливърпул.

След като победи Челси преди дни, "лисиците" шамаросаха и настоящия шампион след много надъхана игра и силно представяне в защита.

Подобно на мача с Палас, Сити отново поведе в резултата и бе обърнат. Бернардо Силва се разписа в 14-та минута след хубава асистенция на Серхио Агуеро.

Такава обаче имаше и за Лестър 5 минути по-късно. Джейми Варди центрира прекрасно към Марк Олбрайтън, който на далечната греда стреля точно с глава и не остави шанс на Едерсон - 1:1.

До заветния победен гол Лестър стигна в 81-та минута със силен далечен изстрел на десния бек Рикардо Перейра.

Сити вече е трети и на седем точки зад Ливърпул. Лестър е седми с 28 точки.