Точно 367 дни по-късно бразилската звезда Неймар се завърна в игра. Нападателят лекува тежка контузия в коляното (получена на 19 октомври 2023 година) и претърпяна операция, а мнозина смятаха, че той никога няма да играе повече футбол.

Неймар влезе като резерва при успеха на Ал Хилал над Ал Аин с 5:4 при гостуването си на стадион "Тахнун бин Мохамед" в Обединените Арабски Емирства в мач от третия кръг в Шампионската лига на Азия.

Той се появи на терена 13 минути преди края на редовното време, а малко след това тимът му остана с човек по-малко заради червен картон. Съдията пък даде още 13 минути продължение на двубоя, така че общо Неймар бе в игра почти половин час.

С победата Ал Хилал се изкачи до върха в Западната група в Шампионската лига на Азия с актив от 9 точки, докато Ал Аин е 11-и със само точка.