Еден Азар отново отбеляза гол, а Реал (Мадрид) спечели без проблеми срещу Уеска с 4:1 в първия съботен мач от програмата на испанската Ла Лига. Белгиецът не бе вкарвал за "белите" от повече от година - за последно той се бе разписвал преди 392 дни, а това бе и единственото му към момента попадение след трансфера му в испанската столица от Челси.

Той е критикуван постоянно за лошата си форма и за наднорменото си тегло, но днес напомни на какво всъщност е способен.

Aзар откри с превъзходен удар от над 20 метра в края на първото полувреме след асистенция на Федерико Валверде. По-късно в срещата младокът реализира и гол, като за първи път в кариерата си стигна до гол и завършващ пас в един мач.

Карим Бензема удвои в 45-ата минута, а Валверде направи 3:0 в 48-ата. Давид Ферейро върна един гол за арагонския тим четвърт час преди края, а втори гол на Бензема в последната минута сложи точка на спора - 4:1.Французинът добави и асистенция на сметката си - към Феде Валверде за третия гол.

Капитанът на домакините Серхио Рамос пък записа своя мач №500 в Ла Лига за Реал. Той е десетият играч в клубната история, който стига до подобен брой мачове, а само двама други защитници преди него са правили това - Маноло Санчис (523) и Мигел Солер (504).

Столичани оглавиха класирането с 16 точки - две повече от втория Реал (Сосиедад). Уеска пък е на осемнадесето място и няма победа в общо осем мача от началото на сезона, а днес записа втора поредна загуба с 1:4.