Любослав Пенев води за трети път ЦСКА, отново поемайки отбора напролет.

Както и през 2008 г. (пое тима на 5 март тогава), и през 2015-а (на 28 април), някогашната деветка се появява в родния си клуб в разгара на втората част от сезона.

След 2:0 над Берое в събота, ЦСКА на Любо не е допускал гол вече 465 минути във всички турнири. Пет поредни мача, плюс последните 15 минути от победата с 3:1 над Етър.

Тя бе последвана от 2:0 над Берое (два пъти), 1:0 и 0:0 с Лудогорец и 1:0 над Черно море.

Тази позитивна "нулева" серия на Пенев контрастира ярко с предишния период, в който той дойде на "Българска армия".

Преди 4 години Любо застана начело на "червените", които бяха в ужасна поредица от 8 мача без вкаран гол!

Под ръководството на Стойчо Младенов и Галин Иванов, сменени от март до края на април, серията включваше 0:2 и 0:1 от Локомотив (Сф), 0:2 и 0:0 с Берое, 0:2 от литекс, 0:4 от Лудогорец и 0:2 и 0:0 с Ботев.

Пенев започна с още два нулеви мача - 0:0 с Берое и 0:0 с Лудогорец, преди да запише първи попадения при 2:3 от Ботев. Трагичен период, за който обаче настоящият треньор имаше най-малка "заслуга".

Любо пое за първи път ЦСКА преди 11 години, на 5 март 2008 г., заменяйки чичо си Димитър Пенев. Нареди 10 поредни победи в първенството, измести лидера Левски, но загуба във вечното дерби го лиши от титлата.

Сега отново стопи аванс на водача - от 5 т. при идването му през февруари, сега преднината на Лудогорец е само в преките двубои при равен актив (шампионите са и с мач по-малко обаче). А и елиминира съперника от Разград в турнира за Купата на България.

Този път "нулите" около ЦСКА на Пенев са доста различни от последния му период.

Въпросът е какъв ще е крайният баланс и къде ще е отборът в края на май, когато завършат първенството и надпреварата за купата.