Лудогорец се класира за осминафиналите в турнира за Купата на България след победа с 4:1 срещу втородивизионния Нефтохимик в Созопол. С хеттрик се отчете конгоанецът Мавис Чибота.

Срещата бе много интересна и изобилстваше от голови положения, като бургазлии показаха добро лице и дори водеха с 1:0 след края на първото полувреме.

До голяма степен това се случи заради липсата на късмет на Лудогорец, който удари цели четири греди през първата част. През втората обаче разградчани се разиграха и вкараха толкова попадения.

Нефтохимик, който игра без доста от титулярите си, изненадващо поведе в резултата, макар че бе обсипан от удари пред своята врата.

Голът падна в 12-та минута след страхотен индивидуален пробив на Радослав Апостолов, който мина на парад пред противниковата защита и разстреля Пламен Илиев отблизо.

В това първо полувреме Светослав Дяков, Дан Битон на два пъти и защитник на домакините нацелиха гредата на вратата на "шейховете". Те от своя страна имаха още изгодни шансове да вкарат в първите 45 минути.

Във вторите обаче логичното се случи и Лудогорец отбеляза. Първи го направи Мавис Чибота в 53-та минута с хубав изстрел от границата на наказателното поле след комбинация с Горалски и Жоржиньо.

След час игра се разписа и Джоди Лукоки след груба грешка на защитник в зелено и черно.

Класиката бе оформена от Чибота, който вкара с удар "скорпион" след центриране на Лукоки в 76-та минута. В края остана време за конгоанецът да оформи и своя хеттрик.

В друга среща, която се игра по същото време, Литекс победи Монтана с 2:0 и се класира за осминафиналите.