Румъния поднесе голямата изненада на Европейското първенство за младежи до 21 години.

Играчите от северната ни съседка победиха Англия с 4:2 в мач от група "С" на турнира.

Поражението бе второ поредно за англичаните, които ще изиграят протоколен мач срещу Хърватия, а след това стягат багажа за дома.

Румъния от своя страна е приятната изненада на турнира и след 4:1 над Хърватия, вкара 4 гола и на един от фаворитите Англия.

До 76-ата минута нищо не предвещаваше подобен развой, защото резултатът бе 0:0, а Англия бе доста по-активният тим на терена.

Тогава обаче Румъния получи дузпа, която Джордже Пушкаш отбеляза.

Това даде старта на истинско шоу на терена в Чезена, Италия.

Демарай Грей изравни, а Янис Хаджи - син на легендата Джордже, отново изведе румънците напред.

"Трите лъва" обаче не се предаваха. Тами Ейбръхам изравни три минути преди края, но в ответната атака румънците отново ликуваха, този път герой бе Флоринел Коман.

Точка на спора сложи отново Коман с втория си гол, който падна в 93-ата минута.

В групата предстои решителен мач между Румъния и Франция. И двата тима имат по 6 точки, а само първият в групата ще продължи напред, като равенството устройва румънците, които имат по-добра голова разлика.