Живата легенда на Бетис Хоакин Санчес стана от резервната скамейка за последните 8 минути и с един солов пробив и прецизен пас развърва възела на полуфинала-реванш за Купата на краля срещу Райо Валекано.

След победа с 2:1 навън в първия мач, неговият тим изоставаше с 0:1 у дома с невероятен гол на Бебе за Райо в 80-ата минута.

40-годишният Хоакин обаче проби отляво в добавеното време и пусна прецизна топка зад гърба на отбраната към Серхио Каналес. Десетката някак я прокара покрай вратаря, а в опит да избие, защитник на гостите я прати от Борха във вратата. Но няма съмнение, че човекът, който се нагърби и изработи попадението, бе Хоакин.

Ветеранът играе седмия си сезон след завръщането у дома в севилския клуб. Той изкара 10 години далеч от Бетис с екипите на Валенсия, Малага и Фиорентина, но именно в зелено и бяло тръгна във футбола. И винаги е бил един от "бетикос".

Преди 17 години, когато този отбор за последен път достигна финал за Купата на краля, Хоакин пак беше в състава, тогава 23-годишен млад играч с огромно бъдеще.

Крилото игра на финала, спечелен срещу Осасуна с 2:1. Това е и последният трофей, който Бетис е вдигал.

Сега съперник ще е Валенсия, един от бившите тимове на Хоакин.

Мачът е на 23 април в Севиля, на "Олимпийския" стадион. Това дава известно предимство на Бетис, като противникът вече апелира за преместване на големия двубой.

Само че още преди две години федерацията прие, че финалите за купата ще са на тази арена, независимо от отборите, които ги достигнат.