44-годишният Джанлуиджи Буфон може би за последен път в кариерата си игра на "Сан Сиро", но неговият Парма загуби с 1:2 от Интер в осминафиналите за Купата на Италия.

Легендарният страж бе близо до победата, след като неговият отбор поведе в резултата в края на първото полувреме след страхотен гол на хърватина Станко Юрич.

Интер обаче изравни късно в 88-ата минута с попадение на Лаутаро Мартинес преди Франко Ачерби в 110-ата минута да донесе успеха на гостите след удар с глава.

ВИЖТЕ РЕПОРТАЖ ОТ ДВУБОЯ ТУК >>>

Така отборът на Симоне Индзаги се класира на четвъртфинал, където ще играе със Специя или Аталанта.

Буфон подписа с Парма през лятото на 2021 година, но в последните месеци не игра заради контузия. Той започна като титуляр срещу Интер може би като знак на признателност от треньора Фабио Пекия.

Въпреки възрастта си, легендарният страж на Ювентус и Италия все още не говори за отказване. "Дуковете" са шести в класирането на Серия "Б".

Останалите мачове от осминафиналите на турнира за Купата на Италия са днес, утре, както и другата седмица. Тази вечер на същото място Милан посреща Торино, а в четвъртък играят Фиорентина - Сампдория и Рома - Дженоа.