Астън Вила и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2 в много атрактивен двубой в Бирмингам от 22-ия кръг на Висшата лига.

Разочарованието за "червените дяволи" е голямо, тъй като те имаха аванс от два гола на Бруно Фернандеш до 77-ата минута. След това допуснаха две попадения за пет минути най-вече заради добрата игра на дебютиращият за домакините Филипе Коутиньо.

Бразилецът, който играе под наем от Барселона, подаде за гол на Джейкъб Рамзи и на свой ред отбеляза.

WINBET - бонус спорт за нови клиенти 200% до 200 лв.! (18+)

Така Юнайтед не успя да победи Вила за втори път в рамките на седмицата, след като го направи с 1:0 в турнира за Купата. Противно на логиката, днешният мач бе по-добър за тима на Ралф Рангник, но защитата му се провали в заключителните моменти.

За "червените дяволи" отново не игра Кристиано Роналдо, който има физически проблем, а Маркъс Рашфорд също бе оставен извън групата.

Така Вила на Стивън Джерард се изкачи до 13-ата позиция с 23 точки, а Юнайтед е седми с 32.

Юнайтед поведе още в шестата минута след заучено изпълнение на пряк свободен удар. Алекс Телеш само бутна топката на Бруно Фернандеш и той стреля от дистанция. Ударът изглеждаше много слаб, но Емилиано Мартинес допусна топката между краката си - 1:0.

Добрата игра на гостите продължи и в 18-ата минута центриране стигна до Мейсън Грийнууд, но този път Мартинес излезе и спаси от близка дистанция последвалия удар.

В 28-ата минута Телеш стреля от пряк свободен удар и последва спасяване на Мартинес, а при добавката Грийнууд стреля покрай вратата. Юнайтед продължи да е опасен и в 33-ата минута удар на нападателя от малък ъгъл бе спасен.

В 36-ата минута дойде първият момент, в който Давид Де Хея трябваше да се намесва брирлянтно. Случи се след центрира от корнер и удар на Емилиано Буендия с глава от близко разстояние. В 43-ата минута испанскиятя страж отново беше на ниво след центриране от десния фланг и силен шут на Лука Дин.

В самото начало на втората част Юнайтед имаше шанс да вкара втори гол, когато Едисон Кавани подаде на младия Антъни Еланга и последва силен шут - ново спасяване на Мартинес. На другата врата Де Хея направи поредното си брилянтно спасяване, този път след удар по земя на Джейкъб Рамзи. След това Юнайтед отговори със ситуация пред Едисон Кавани, който стреля силно покрай вратата.

Моментът за "червените дяволи" дойде в 67-ата минута. Топката бе открадната от Фред, който подаде на Фернандеш и от близка дистанция португалецът разстреля  Мартинес за 2:0.

Астън Вила обаче не се отказа и стигна до попадение в 77-ата минута. Фелипе Коутино направи страхотна индиивдуална акция и след двойно подаване прати топката към Джейкъм Рамзи, който с едно докосване преодоля Де Хея за 1:2.

Само четири минути по-късно резултатът вече беше 2:2. Още една брилянтна атака беше завършена от Фелипе Коутиньо, който получи успореден на вратата пас от Рамзи.