Байерн (Мюхен) завоюва 29-тата си титла в Бундеслигата и седма поредна след лесен триумф с 5:1 над Айнтрахт (Франкфурт) като домакин.

Кингсли Коман, Давид Алаба, Давидсон Санчес, Франк Рибери и Ариерн Робен реализираха за историческата победа в последния кръг, която гарантира двуточковата преднина пред Борусия (Дортмунд). Четири от попаденията за баварците паднаха през втората част.

Себастиан Халер вкара за Айнтрахт, който с това поражение загуби мястото си в Лига Европа, тъй като отстъпи шестото си място на Волфсбург. Това беше прощален мач за Рибери, Робен и Рафиня в Бундеслигата. Те ще изиграят последния си мач на финала за Купата на Германия срещу РБ Лайпциг, който е на 25 май.

Байерн триумфа след оспорвана битка с Борусия. Епилогът можеше да е друг, но "жълто-черните" направиха твърде много грешки в последните кръгове, включително и загуба с 0:5 от прекия си конкурент.

Днес хората на Лусиен Фавр победиха с 2:0 като гост Борусия (Мьонхенгладбах). Точни бяха Джейдън Санчо през първата част и Марко Ройс през втората.

За Шампионска лига се класират още Ред Бул (Лайпциг) и Байер (Леверкузен), а в Лига Европа ще играят Гладбах и Волфсбург.

Щутгарт ще играе бараж за оставане в елита, а във Втора Бундеслига отиват Хановер и Нюрнберг.