Реал Мадрид нанесе исторически разгром на Барселона в дома на врага - 4:0 в реванш от полуфиналите за Купата на краля.

"Белите" от столицата не само обърнаха резултата след 0:1 у дома в първия мач, а пренаписаха книгите с рекорди на дербито. За последен път Реал е вкарвал 4 или повече гола на стадион "Камп Ноу" през 1963 г., когато бие там с 5:1.

Карим Бензема вкара три гола "и половина" в мача, ставайки четвъртият играч на Мадрид, който прави хеттрик в катедралата на каталунците. Ференц Пушкаш (2 пъти), Амансио и Иван Саморано са другите.

Наградата за тази голяма вечер на Реал е място на финала на 6 май, където грандът ще търси 20-ата си Купа на Краля срещу Осасуна. Отбор, който едва за втори път стига финал и никога не е печелил трофея.

В петото Ел Класико на сезона Барселона започна по-добре мача, подкрепян от 95 хиляди по трибуните. Но невероятните Винисиус Жуниор и Бензема рано-рано загатнаха, че всяка възможност за контраатака ще е използвана по убийствен начин.

В осмата минута бразилецът пропусна отблизо първата сериозна такава.

В добавеното време на първото полувреме дойде и гол №1 за вечерта. Винисиус стреля, но топката сякаш едва се търкаляше отвъд голлинията и Бензема я довкара. Не остана съвсем сигурно, но попадението е записано на Вини.

Карим се примири бързо и вкара три през второто полувеме.

Той нанесе точен удар от границата на наказателното поле в 50-ата минута, а осем по-късно реализира дузпа, отново отсъдена за събаряне на Винисиус.

Пак крилото асистира на деветката за 0:4 в 80-ата минута и смълча съвсем Каталуня.

Разбира се, не се мина и без обиди към Винисиус, който провокираше по типичен начин и при всяка възможност играчи на съперника и публиката.

Включително при смяната му в края, когато падна артистично, сякаш е ударен от съперник.

При това - при вече напълно решен мач и унижен противник. А вече имаше жълт картон...

Реал си върна за трите поражение поред на старта на календарната година - 0:1 в първия полуфинал на този турнир, 1:3 на финала за Суперкупата и 1:2 в първенството, което изглежда решено в полза на Барселона.