Каляри се завръща в Серия А след невероятна драма в плейофна на втора дивизия в Италия. Тимът спечели реванша с Бари насред неговия стадион "Сан Никола" с гол в добавеното време - 1:0.

Вкара резервата Леонардо Паволети вкара в четвъртата минута след 90-те, а влезе в игра чак в 89-ата! Смяната бе извършена от стария майстор Клаудио Раниери - вече на 71 години, който води отбор вероятно за последен път в славната си кариера. Това е човекът, който направи Лестър шампион преди 7 сезона по изумителен начин сред финансовите акули на Висшата лига.

Виделият какво ли не в играта Раниери се зарадва бурно на "Сан Никола" и в очите му имаше дори сълзи, а играчите му тичаха напред-назад обезумели под проливния дъжд.

Каляри изпадна преди година, но веднага се връща в елита. На тима трябваше победа, тъй като при реми Бари се класираше. След 1:1 в първия мач, второ равенство нямаше да доведе до продължения и дузпи, а се гледа класирането в редовния сезон. А там Каляри бе по-назад от конкурента.

ВИЖТЕ КАК ВЕРОНА ЗАПАЗИ МЯСТОТО СИ В ЕЛИТА С ВИДЕО>>>

Верона запази мястото си в Серия А след бараж със Специя на стадиона на Сасуоло.

Тимът от града на Ромео и Жулиета спечели с 3:1, като Сирил Нгонге вкара два гола, а Матео Фараони добави още един. Итън Ампаду изравни за Специя в 15-ата минута.

Куриозно, именно белгиецът Нгонге - герой с две попадения снощи, бе винен за това, че Верона изобщо е на бараж.

Той изпусна куп положения срещу същия Специя в мача преди два месеца (0:0), както и златни ситуации при 1:1 срещу Емполи в последното домакинство за сезона, победа в което спасяваше Верона без нужда да играе бараж.

Но реваншът на 23-годишния играч пред феновете на тима бе на ниво.