9 гола в мач от футболния елит си е истинско събитие, а точно това се случи в сблъсъка между Арда и ЦСКА 1948 в Кърджали.

Двубоят бе от първата четворка на втората осмица и бе спечелен от "червените" с 6:3. Така играчите на Николай Киров запазиха шансове в борбата за класиране на евробараж, като разликата с Берое и Локомотив (Пд) се стопи на 3 точки.

На терена в този любопитен мач домакините поведоха в резултата още в 3-ата минута след автогол на Александър Александров, но с попадения на Ивайло Чочев и Марио Топузов между 32-ата и 35-ата минути ЦСКА 1948 обърна резултата.

Светослав Ковачев вкара втори гол за Арда в 48-ата минута, когато се възползва от грешка на Реян Даскалов. Десет минути по-късно Емил Мартинов изведе прекрасно Галин Иванов в наказателното поле и той вкара втория си гол в мача.

В 63-ата минута и Емил Мартинов записа името си в списъка с голмайсторите, а пет минути по-късно Иван Коконов вкара трети гол за Арда - 3:5. Двадесет минути преди края на редовното време Галин Иванов от воле оформи своя хеттрик за крайното 3:6.

Така само за един двубой ЦСКА 1948 успя да вкара една шеста от всичките си попадения през сезона дотук в предишните си 27 мача. Преди тази среща, "червените" бяха отбелязали 36 попадения, но изведнъж рязко избухнаха и ги направиха 42.

И обратното - за същия брой мачове - 27, Арда бе допуснал едва 34 гола, тоест по малко повече от един средно за двубой. А в това печално домакинство 6 пъти топката влезе в мрежата на националния вратар Мартин Луков и така кърджалийци вече ще доиграват сезона единствено за чест.