Ливърпул бе същински кошмар за Борнемут, от който южняците най-сетне успяха да се отърсят. Това стана факт, след като на "Виталити Стейдиъм" днес домакините надвиха мърсисайдци с 1:0, а грешната стъпка на гостите сложи край на своеобразния "абонамент", който "черешките" имаха срещу този съперник - да губят неизменно.

Гостите влязоха в днешния двубой в серия от седем последователни победи срещу този съперник, при това с голова разлика от 28:1 във въпросните мачове, а по-рано през сезона у дома на "Анфийлд" футболистите на Юрген Клоп разбиха Борнемут с 9:0!

Всичко обаче приключва рано или късно, а днес дойде и този момент за Ливърпул и убийствената форма срещу този конкретен съперник.

Гостите отбелязаха още в 13-ата минута, но попадението на Коди Гакпо бе отменено заради засада. Мърсисайдци натискаха значително повече и атакуваха мощно съперника, но грешка в защита в 28-ата минуат се оказа решаваща. Тогава Данго Уатара намери отлично Филип Билинг, а той се разписа за 1:0, реализирайки шестия си гол за сезона.

Така датчанинът вече има двойно повече голове през 2022/2023, отколкото в трите предходни сезона в Премиър лийг (3 попадения в 77 мача).

През второто полувреме гостуващия тим потърси гол и в крайна сметка си спечели дузпа в 70-ата минута, когато защитник на Борнемут игра с ръка в наказателното поле. Мохамед Салах застана зад топката, но стреля встрани от вратата.

Така серията от пет мача без загуба на Ливърпул приключи, докато Борнемут спечели за едва втори път в последните си десет мача и изплува от зоната на изпадащите. Южняците са поне временно шестнадесети с 24 точки, докато "червените" остават на прага на Топ 4 - на пето място с 42.