Ботев (Пловдив) постигна пета поредна домакинска победа в Първа лига, като надделя над Локомотив София с 2:0 в среща то последния 26-и кръг на редовния сезон.

Така "канарчетата" си върнаха третото място, събирайки 46 точки и задминавайки Черно море, който ден по-рано загуби от Левски.

Два африкански гола донесоха успеха на пловдивчани, като техни автори бяха Емануел Току в петата минута и Джеймс Ето'о в 75-ата. Поражението оставя Локомотив на 12-ата позиция с актив от 25 точки.

Току откри резултата в дъждовния Пловдив в петата минута, след като бе изведен от Мохамед Брахими, финтира защитник и преодоля със силен удар Дамян Дамянов.

В началото на втората част и двата отбора имаха по един изгоден шанс за гол. Удар на Тодор Неделев от фаул прелетя над вратата, а на другата врата Георги Аргилашки спаси опасен шут на Симеон Славчев със странична ножица.

По-добрата игра на Ботев даде резултат отново в 75-ата минута, когато Джеймс Ето'о мина трима защитници на столичани и прати топката покрай Дамянов.