Ботев Пловдив победи Пирин Благоевград с 3:1 в среща от 14-ия кръг на българския футболен шампионат, която се игра на терена в пловдивския квартал Коматево.

"Канарчетата", които започнаха по-кошмарен начин сезона, изиграха един от най-силните си мачове в него и за втори път победиха с този резултат след домакинския двубой срещу Септември. Трите гола бяха вкарани от играчи с африкански корени.

Успехът им е четвърти пореден в домакинство и им носи актив от 13 точки, с което те се изкачват от 13-ата до 10-ата позиция. Пирин продължава да е без триумф като гост и е предпоследен 15-и с едва осем точки.

Снимка: БТА

Победата е четвърта поредна за пловдивчани срещу Пирин в българския елит.

Ботев, който бе наблюдаван от собственика си Антон Зингаревич, поведе в резултата в 20-ата минута, когато Па Конате засече остро центриране на Мохамед Брахими то десния фланг.

Бившият играч на Лудогорец Елвис Ману направи резултата 2:0 в 33-ата минута след отнета топка от Джеймс Ето'о и хубава асистенция от негова страна.

Резултатът стана 3:0 в 63-ата минута след грешка на Радослав Цонев, който изгуби топката и трима играчи на домакините комбинираха бързо, за да се стигне до гол на Емануел Току на празна врата.

В 70-ата минута Пирин успя да върне едно попадение, когато Цонев центрира от десния фланг и Андрей Йорданов отправи перфектен удар с глава за 1:3.