179 дни след първия съдийски сигнал на мача Райо Валекано - Албасете от втора испанска дивизия, двубоят все пак завърши в сряда вечерта.

На 15 декември срещата бе прекратена след 45 минути игра заради обидни скандирания към украйнския нападател на гостите Роман Зозуля, който е обвиняван от феновете на домакините, че е с нацистки възгледи.

Тогава той поиска да напусне терена, а реферът направо спря мача.

Снощи Райо и Албасете се появиха на игрището в мадридския квартал Вайекас само за вторите 45 минути, с което официално рестартираха и футбола в Испания. От днес се подновяват битките в Примера, като дербито Севиля - Бетис от 23 ч дава началото.

Райо победи с 1:0, а попадението дойде в 16-ата минута от подновения двубой (61-ва на практика). То бе вкарано от перуанеца Луис Адвинсула, като бе посрещнато от мощни викове от... околните балкони на блокове, заобикалящи стадиона на отбора от най-работническия квартал на испанската столица.

Разбира се, фенове на трибуните нямаше по протокола за безопасност в страната.

Райо е седми в класирането, докато Албасете е застрашен от изпадане на 18-а позиция.

Снимка: AP/БТА