Арсенал допусна втора поредна загуба след подновяването на английския шампионат, като отстъпи с 1:2 на Брайтън като гост в 30-ия кръг.

"Артилеристите" допуснаха съкрушителен за тях гол в 95-ата минута и не взеха нищо от срещата, въпреки че водеха в резултата. Така "чайките" постигнала дубъл срещу своя по-именит съперник.

Резултатът бе открит от Николас Пепе в 68-ата минута, а в 75-ата Люис Дънк изравни за 1:1. Победният гол на Нийл Маупай в петата минута на добавеното време след страхотно двойно подаване.

Така след поражението с 0:3 от Манчестър Сити, Арсенал отново е на губещата страна. Брайтън заслужава похвали, защото се отдалечи с пет точки от зоната на изпадащите и не бе печелил през 2020 година.

Отборът на Микел Артета остава девети с актив от 40 точки.

В друг мач, който се игра по-рано днес, Уотфорд и Лестър завършиха наравно 1:1 след красиви голове на Бен Чилуел и Крейг Доусън в последните секунди на срещата.