Манчестър Сити записа една от най-убедителните си победи в настоящия сезон на Висшата лига - 6:1 при гостуването на Астън Вила в 22-ия кръг.

"Гражданите" унижиха борещия се за оставане в елита съперник, като само до полувремето водеха с внушителното 4:0. В герой се превърна Серхио Агуеро, който още веднъж в кариерата си наниза три попадения в един мач. Това беше 12-ия му хеттрик в кариерата, с което задмина Алан Шиърър за най-много в историята на Висшата лига.

Не по-малко значима роля за разгрома имаше и Рияд Марез, който вкара двете откриващи попадения и подаде за едно на аржентинския си колега. Това е пореден подобен резултат за Сити през сезона, след като биха Уотфорд със 8:0, Уест Хям и Аталанта с по 5:0.

Резултатът бе открит в 18-ата минута от Марез. Алжирският национал проби от фланга на шега между трима защитници и с прецизен удар по земя реализира за 1:0.

Бяха му нужни още шест минути, за да отбележи отново. Агуеро влезе в наказателното поле, а Силва изби топката от бранител, за да дойде перфектна за шута на Марез.

Шоуто на Агуеро започна в 28-ата минута. Аржентинецът получи от Кевин Де Бройне и със свиреп изстрел извън наказателното поле не остави никакъв шанс на вратаря Ниланд - 3:0.

В продължението на първата част дойде и моментът на Габриел Жезус, който се възползва от още една асистенция на Де Бройне. Пасът този път беше по-впечатляващ и от завършващия удар.

Агуеро оформи хеттрика си в 57-ата минута, когато поучи от Давид Силва и също премина между няколко защитници преди да стреля точно по земя - 5:0.

Последният пирон в ковчега на бирмингамци го заби отново бившия зет на Диего Марадона. В 81-ата минута Марез се възползва от грешен пас на бранител и подаде на аржентинеца на чиста позиция, за да падне последния шести гол.

В края Вила върна едно попадение чрез дузпа на Ел Гази, отсъдена за нарушение на Илкай Гюндоган.

Въпреки доминантната победа Сити остава на 14 точки зад лидера Ливърпул, но са вече втори в класирането, задминавайки Лестър. Вила остава 18-и с 21 точки.