Манчестър Сити победи Арсенал с 3:1 в дербито от 25-ия кръг на английската Висша лига.

Победата приближи шампионът на две точки от лидера Ливърпул, но мърсисайдци са с мач по-малко.

Големият герой за Сити бе Серхио Агуеро, който вкара и трите попадения за успеха.

Едва 49 секунди бяха нужни на аржентинеца да открие головата си сметка в двубоя.

"Гражданите" се възползваха от грешка при изнасянето в отбраната на Арсенал, Лапорт центрира, а Агуеро отбеляза с глава.

Десет минути по-късно обаче Арсенал успя да се върне в мача.

Централният бранител Лоран Косчелни вкара след центриране от корнер.

Остатъкът от мача премина изцяло под контрола на Манчестър Сити, а минута преди края на първата част Серхио Агуеро отново бе в прегръдките на съотборниците си.

Този път аржентинецът получи чудесен пас от Стърлинг и вкара в опразнената врата.

Интригата в мача приключи след час игра. Серхио Агуеро вкара третия си гол в мача, но съдията не видя играта с ръка на нападателя.