На вниманието на треньора на ЦСКА Стамен Белчев и щаба му:

В отбора им има футболист, който при всяка своя поява на терена опитва, а и често прави разликата със знак плюс за състава.

Ахмед Ахмедов дойде през зимата от Дунав, а дебютните му минути дойдоха на 3 март, когато влезе като резерва в четвъртфинала за Купата на България срещу Ботев (Вр) на стадион "Българска армия".

Той смени в 65-ата минута Али Соу при критично положение - гостите водиха с 0:1 и "червените" бяха пред отпадане. 120 секунди по-късно се пребори, задържа топката и създаде ситуацията за изравнителния гол на Джеси.

В 89-ата минута Ахмедов вкара победното попадение и прати ЦСКА на полуфинал - 2:1.

От онзи дебютен мач през март, нападателят е записал само 2 срещи като титуляр (срещу Берое и Лудогорец в миналия шампионат - 2:0 и 1:1).

Той не се появи изобщо на финала за Купата на България, когато ЦСКА определено имаше нужда от гол (0:0 след 120 минути и загуба с дузпи).

През новия сезон и в четирите двубоя на отбора си при треньора Стамен Белчев е резерва, като влезе във всичките.

В първия кръг, при 0:2 от ЦСКА 1948, наставникът го хвърли още преди почивката. Две асистенции за Валентин Антов и Соу, два гола, избегната конфузна загуба още на старта - 2:2. Това бе втората спасителна намеса на резервата Ахмедов.

Номер 23 обаче направи и трета, която пак спаси ЦСКА в критичен момент - влезе в 71-вата минута на мача срещу Сайрънс от Малта вчера при срамното 0:1 в този момент. Вкара почти веднага (79-ата минута), с което свали напрежението - а то бе колосално при задаващия се позор и отпадане от Европа.

Три пъти Ахмедов се намесва решаващо, а при всяко негово влизане разликата се усеща. Най-малкото в импулса, в желанието, в това как търси гола и вдига останалите за промяна.

Дали ще е титуляр някога? Дали Белчев е готов да смени схемата заради него и да заиграе с двама нападатели?

Треньорът намекна за това, докато се извиняваше на феновете за срамното представяне срещу малтийците.

За 6 месеца в ЦСКА, 25-годишният футболист има записани 348 минути. Само два пъти е бил титуляр. Вкара два гола, има и 4 асистенции. И всяка от намесите му идва в момент, в който отборът му се нуждае от спасител...