Треньорът на Локомотив (Пловдив) Александър Тунчев подаде оставка в интервюто след тежката загуба с 0:4 от ЦСКА 1948 в 25-ия кръг на първенството.

"Можем само да гадаем дали щеше да е различно, ако не бяхме получили червен картон. Това нещо не се случи, така че няма смисъл да го коментираме. И да кажа, че не е бил справедлив, не мога да го върна. Това е било решението на съдията. Имаше доста странни отсъждания през първото полувреме.

Теренът беше доста тежък. Началото на второто полувреме допуснахме грешка и рухнахме. Поемам отговорността. Рибата се вмирисва откъм главата. Ще подам оставка. Отборът има нужда от рестарт, за да върне предишното лице. Виждам, че има затормозяване в отбора. Явно трябва някаква промяна.

Собственикът винаги е бил зад мен, но е нужна промяна, за да се събуди отбора по някакъв начин. Победите дават самочувствие и увереност. Надявам се Локомотив още следващия кръг да победи. Дали ще бъда треньор? На този етап - не", заяви Тунчев.

Локомотив е с пет поредни загуби при гостувания и за първи път от три сезона няма да завърши в топ 6 на класирането.

Тунчев пое "смърфовете" през ноември 2020-а след напускането на Бруно Акрапович в посока ЦСКА.