ЦСКА постигна втора поредна трудна победа в първенството.

"Червените" спечелиха с 2:1 гостуването си на Ботев (Враца) и оглавиха временното класиране със 7 точки за три кръга.

Гостуването на "Христо Ботев" очаквано бе трудно за столичния гранд. Горещото време във Враца, а и победата на Ботев с 3:1 над шампиона Лудогорец преди две седмици, предвещаваха интересен сблъсък.

Все пак ЦСКА се оказа крайният победител, като вече 35 години не е губил във Враца.

Този път герой за "червените" бе Али Соу, който в последните мачове обикновено бе най-критикуваният играч за ради многото си пропуски.

Гамбийският нападател ги направи и днес, но все пак успя да се реваншира с победен гол в 72-ата минута.

Мачът можеше да започне по мечтан начин за гостите от София, след като още в първите 80 секунди на мача, Али Соу имаше два добри шанса за гол.

Гамбийският нападател за пореден път в последните месеци обаче изпусна от чиста позиция, след като не успя да отбележи, останал очи в очи със стража на врачани.

Краси Костов трябваше да се намесва и при последвалия корнер, за да избие удар с глава на Соу.

Все пак доминацията на "червените" продължи и след няколко опасни атаки, логично се случи.

След чудесно центриране на Греъм Кери отляво, Енрике с глава успя да прати топката във вратата и изведе ЦСКА напред.

В минутите непосредствено след гола доминацията на гостите продължи, като се наложи и Буров да чисти топката от голлинията на врачани.

Дали заради доста горещото време във Враца, или поради друга причина, играчите на ЦСКА намалиха оборотите след 30-ата минута, като започнаха да предоставят доста повече шансове за атака на своя противник.

Това се оказа фатална грешка, защото в последната минута от полувремето, Враца успя да дсотигне до изравнителен гол.

Опитът за центриране на Зехиров летеше към вратата на изненадания Бусато, който изби право в краката на Даниел Генове, а за капитанът на Ботев не оставаше нищо друго освен да вкара в празната врата.

Началото на втората част бе абсолютно идентично с това на първата, като секунди след подновяването на играта, Али Соу отново имаше чисто положение пред себе си, но пропусна.

Снимка: БТА

Ботев от своя страна продължаваше да застрашава "червената" врата с контраатака, а всяка опасност идваше след комбинации между Даниел Генов и Петър Атанасов.

Именно след такава комбинация Атанасов стреля, но Густаво Бусато този път се намеси отлично и с една игра изби.

Постепенно обаче ЦСКА затягаше обръча около защитаващите се играчи в "зелено", а и гостите изглеждаха далеч по-свежият тим края на мача.

Така дойде 72-ата минута на мача, когато Али Соу се реваншира за пропуските си през целия мач.

Той бе забравен от противниковата отбрана, като макар да не пое топката по най-добрия начин и на гърба си да имаше бранител, гамбиецът успя да отбележи.

До края на мача въпреки видимото си желание за точка, то играчите на Ботев сякаш нямаха останали сили, за да натиснат гостите.

Това улесни задачата на ЦСКА, като "червените" играчи спокойно разиграваха в заключителните минути, а и пропуснаха няколко шанса да вкарат трети гол.