Алжир е третият тим, който си осигури място на осминафиналите за Купата на Африка, след два изиграни мача в групата.

"Пустинните лисици" победиха с 1:0 звездния тим на Сенегал, в дербито на група "С".

Предвождани от голмайстора на Висшата лига - Садио Мане, сенегалците бяха по-активният тим и опитваха да атакуват по-често, но пък контраатаките на противника бяха убийствени.

Бързите атаки на алжирците, подхващани най-вече от играча на Манчестър Сити Рияд Марез, на няколко пъти матираха отбраната на Сенегал.

Няколко пропуска през първата част обаче запази двете нули в резултата, докато не се стигна до 49-ата минута.

Софиян Фегули проби отдясно и върна топката към нахлуващия Юсеф Балаили. Той спря, огледа се, и с отлично премерен удар между двама бранители успя да отбележи.

До края сенегалците атакуваха, но до чисти положение пред бившия страж на Славия и ЦСКА - Райс Мболи, не се стигаше.

Така след два изиграни мача, Алжир събра 6 точки и вече мисли за осминафиналите.

Сенегал пък има 3 и има решителен мач с Кения, който има същия точков актив.

Кенийците успяха да победят Танзания с 3:2 в луд мач преминал през два обрата.