Българският нападател Андрей Гълъбинов отбеляза гол при завръщането си в италианския футболен елит.

31-годишният играч вкара единственото попадение за новака Специя при тежката домакинска загуба от Сасуоло с 1:4 в Серия "А".

Гълъбинов стана автор на първия гол за Специя в елита при 114-годишна история на скромния клуб. Реализира красиво с глава в 30-ата минута след асистенция на Матео Ричи, за да направи резултата 1:1.

Класата на Сасуоло си пролича след попадение на Фили Дуричич през първата част и на Доменико Берарди, Грегори Дефрел и Франческо Капуто през втората. Интересното е, че общо три попадения на Капуто в мача бяха отменени след разглеждане с ВАР.

Гълъбинов за втори път е част от Серия "А", след като преди два сезона бе част от състава на Дженоа, за който вкара три попадения в елита.

Очаква се Андрей да е твърд титуляр в атаката на Специя през този сезон, което със сигурност ще доведе до нови попадения.