Английският шампион Манчестър Сити се класира за петия кръг на Купата на Футболната асоциация.

"Гражданите", които са и настоящ носител на трофея, победиха втородивизионния Фулъм с 4:0.

Момчетата на Пеп Гуардиола нямаха никакъв проблем с успеха, като доминираха през целия двубой. За 90-минути, лондонският им съперник успя да отправи само един удар по посока на вратата на Клаудио Браво.

Всички други интересни ситуации бяха за Сити. "Небесносините" вкараха 4 гола, а те можеха и да са доста повече.

Интригата в двубоя приключи още след 20 минути, когато Манчестър Сити вече водеше с 2:0.

Още в самото начало Тийм Рийм си изкара червен картон и изработи дузпа, която Илкай Гюндоган реализира.

Десет минути по-късно португалецът Бернардно Силва завъртя няколко противникови играчи и удвои.

От този момент започнаха непрестанните подавания на домакинските играчи, които почти не губеха контрол над топката, като не бързаха особено да стигат до завършващ удар.

През втората част все пак паднаха още два гола, вкара ги Габриел Жезус в рамките на 3 минути,

Той първо засече с глава центриране на Жоао Кансело, а след това вкара и втори гол. Бразилецът отново с галва успя да довкара отбитата от вратаря Марек Родак.