Англия победи с 1:0 Румъния в генералната си репетиция преди Европейското първенство.

"Трите лъва" със сигурност не впечатлиха, но пък трябва също така да се отбележи, че селекционерът Гарет саутгейт изненадващо пусна доста експериментален състав. Мнозина очакваха, че от първата минута днес на терена ще бъдат тези играчи, които ще изнесат европейското на плещите си, но това не се случи.

6-7 от титулярите в днешния мач едва ли ще имат подобна роля от следващата седмица, но въпреки това Англия успя да се добере до позитивния резултат, с който ще се готви в добро настроение преди старта на първенството.

Единственият гол в мача падна в 68-ата минута, когато точен бе Маркъс Рашфорд от дузпа. Нападателят на Манчестър Юнайтед получи честта на изведе "Трите лъва" с капитанската лента предвид ротациите в състава.

Малко по-късно англичаните получиха нов наказателен удар, с който се нагърби Джордан Хендерсън. Капитанът на Ливърпул играеше първият си мач от края на февруари, а ударът му от бяла точка обаче бе спасен.

Между двете дузпи Румъния стигна до най-чистото си положение, но първо удар на Хаджи бе блокиран от бранител, а след това Андрей Иван пропусна при добавката от отлична позиция.

За Англия Европейското започва следващата неделя, когато "Трите лъва" се изправят срещу Хърватия на "Уембли".

По същото време очаквано победа записа и отборът на Нидерландия, който с 3:0 надви Грузия.

Босна и Херцеговина с Ивайло Петев начело пък не успя да спечели в пети пореден мач, след като отстъпи с 0:2 от участника на Европейското Дания.

Така спорните игри на балканската страна под ръководството на българския треньор продължават.