Англия очаквано победи Косово в последния си мач от евроквалификациите за първенството догодина в групата на България.

"Трите лъва" биха съперника си с 4:0 в Прищина, макар че бяха посрещнати много топло с транспаранти против расизма и думите "добре дошли, братя".

Успехът за тима на Гарет Саутгейт е седми в групата при едно поражение и носи голова разлика от +31 след 37 вкарани попадения и шест допуснати. Косово остана на третата позиция и още има шансове да се класира за шампионата чрез плейофите в Лигата на нациите.

Резултатът откри Хари Уикнс в 32-та минута, а заключителните три гола паднаха в последните 11 минути на редовното време плюс продължението. Техни автори бяха Хари Кейн (79'), Маркъс Рашфорд (83') и Мейсън Маунт (90+1').

Косово, който доскоро бе смятан за футболно джудже, доказа в тези квалификации, че е средна класа европейски отбор и има потенциал за големи неща. Позитивен спомен за страната остава загубата с 3:5 в Англия и победата над България с 3:2 в София.