Англия постигна престижен успех над Белгия в мач от Лигата на нациите. В повторение на двубоя за третото място от последния Мондиал, "Трите лъва" спечелиха с 2:1 над "червените дяволи".

Двамата селекционери експериментираха с някои ротации в състава си, но това не повлия на качестовто на мача, между два от топ отборите в международния футбол.

Белгийците започнаха силно на "Уембли", като вкараха още в 14-ата минута, но попадението бе отменено заради засада.

В следващата атака обаче Ромелу Лукаку надбяга Ерик Дайър, който го препъна в наказателното поле, а това означаваше дузпи. С изпълнението се нагърби именно прекаралият почти цялата си кариера в Англия Лукаку, който бе точен.

Доминацията на Белгия продължи, но при един корнер за Англия в 38-ата минута, Джордън Хендерсън се строполи в наказателното поле, а съдията посочи бялата точка за втори път в мача.

Зад топката застана Маркъс Рашфорд, който същи бе точен и изравни резултата.

Белгия продължи да е по-активният тим на "Уембли", но при една от опасните си контраатаки и с голяма доза късмет, Англия успя да постигне пълен обрат.

Мейсън Маунт опита диагонален удар, който се отби от крака на Алдервейрелд и доби доста странна траектория, за да влети неспасяемо във вратата.

Това бе и крайният резултат в едно от най-чаканите дербита в Лигата на нациите.

По същото време северните ни съседи от Румъния претърпяха една от най-срамните си загуби.

Румънците отнесоха 0:4 от Норвегия в Осло, като за скандинавците се развихри детето-чудо Ерлинг Холанд.

Почти двуметровият младеж не може да спре да вкарва, като този път наниза хеттрик за убедителния успех.

Един гол добави и партньорът му в атака Александър Сьорлот.