Англия победи Нигерия с 2:1 на "Уембли" в първата си контрола преди Световното първенство в Русия.

Англичаните започнаха силно мача и откриха резултата още в 7-та минута. Точен бе Гари Кейхил, който вкара с глава след центриране от корнер.

След това домакините продължиха да имат инициативата и пропуснаха няколко добри възможности. В 13-та минута удар на Рахим Стърлинг мина покрай вратата. След това в 38-та минута отново Стърлинг шутира опасно близо до гредата.

В 39-та минута Англия материализира превъзходството си с втори гол. Стърлинг подаде на Хари Кейн пред наказателното поле и той с удар по земя бе точен за 2:0.

В началото на втората част обаче Нигерия започна по-добре и върна едно попадение. В 47-та минута Алекс Иуоби с хитър пас изведе Одион Игало в наказателното поле, неговият удар се отби от гредата, но Иуоби бе най-съобразителен и я довкара.

В 69-та минута "Суперорлите" имаха нова добра възможност, като Джон Оби Микел стреля от дистанция и Джордан Пикфорд трябваше да се намесва решително.

До началото на Мондиала, Англия ще изиграе още е дна контрола, на 7 юни срещу Коста Рика.