В нашата група А за Евро 2020 Англия наниза пет гола отново - този път го отнесе Черна гора, и то на своя стадион в Подгорица.

"Трите лъва" спечелиха с 5:1, въпреки че рано изостанаха в резултата след гол на Марко Вешович в 17-ата минута.

До края на първото полувреме Майкъл Кийн и Рос Баркли обърнаха развоя, а след почивката пак халфът на Челси вкара, преди Хари Кейн и Рахийм Стърлинг да нокаутират домакините.

Англия би с 5:0 Чехия преди 3 дни в Лондон на старта в нашата квалификационна група. Графикът е притеснителен и ако отборът на Гарет Саутгейт е решил да заделя по пет гола за всеки съперник... Не ни се мисли.

В мача пламна и расистки скандал, като селекционерът на англичаните твърдо заяви след края, че ще напише оплакване до УЕФА заради маймунски звуци, отправени към защитника Дани Роуз. От такива се оплака и Рахийм Стърлинг, нападателят на Англия. "Това е недопустимо и няма съмнение, че ние ще напишем официално оплакване", заяви Саутгейт.

В група В стадион "Луш" в Лисабон видя втори пореден неуспешен домакински мач на европейския шампион Португалия - 1:1 срещу Сърбия, след 0:0 с Украйна преди 3 дни. Кристиано Роналдо получи мускулна травма и бе сменен принудително в 31-вата минута, когато сърбите вече водиха с гол на Душан Тадич.

Данило изравни в края на първото полувреме.

Украинците оглавиха групата, след като спечелиха изключително драматично при гостуването в Люксембург. Автогол на Жерсон Родригес в третата минута на добавеното време донесе 1:2, след като Денис Турпел бе извел домакините напред, а Виктор Циганков изравни в края на първото полувреме.

В група Н Франция разби Исландия с 4:0, като голове вкараха Самюел Юмтити, Оливие Жиру, Килиан Мбапе и Антоан Гризман.