Английската националка Джорджа Стануей, която играе за Манчестър Сити на клубно ниво, се оплака от тормоз в социалните медии, след като получи червен картон в градското дерби с Манчестър Юнайтед. 22-годишната нападателка бе изгонена десет минути преди края на първото полувреме вчера, като дори и с човек по-малко, нейните съотборнички успяха да се преборят за равенството - 2:2.

Нейна "жертва" бе Леа Галтън, като Стануей се извини за изгонването си и написа, че се радва, че Галтън е добре и е продължила участието си в мача.

"По никакъв начин действието ми не е било нарочно и искам да се извиня. Направих грешка и се надявам, че всички могат да приемат извинението ми, но не трябва да получавам десетки ужасни съобщения в социалните медии - нека не забравяме, че всички сме хора и се случва да грешим", написа Стануей в Twitter днес.

Сезонът в женския футбол в Англия започна скоро, като след равенството в дербито Юнайтед е на трето място, изоставайки от Тотнъм и Арсенал, които са съответно втори и трети.

Сити пък е далеч назад - на девета позиция с едва 4 точки от 5 изиграни мача.

Стануей, която има 30 гола в 86 мача за клубния си тим досега в кариерата си, все още не може да се похвали нито с попадение, нито с асистенция от началото на новия сезон.