Уест Хем се закани да отстрани от стадиона до живот феновете, атакували журналисти по време на мача срещу Айнтрахт в четвъртък вечер.

Английският отбор загуби с 1:2 у дома в първата полуфинална среща в Лига Европа, а след гола на Михаил Антонио в 21-вата минута, привърженици на домакините нападнаха репортери в отредените за медиите места на "Лондон Стейдиъм".

Полиция и охрана се намесиха, за да спрат агресията, след като Тим Брокхаймер и Филип Хофмайстер от тв канала ARD бяха ударени, а слушалките на ушите им бяха изтръгнати от феновете.

Държавната телевизия предаваше двубоя за Германия, но коментаторите запазиха спокойствие и продължиха по задачите си около срещата.

"Беше ужасно - не е лесно да си върша работата, докато не знам дали някой няма да ме удари откъм гърба.

Съжалявам за прекрасната атмосфера на стадиона и всички фенове на този отбор, които подкрепяха отбора си. Заради шепа идиоти цялото шоу бе развалено", каза след края на мача Хофмайстер.

"Клубът е наясно със случилото се и вече са прегледани записите на охранителните камери.

Решението ще бъде крайно строго - всеки замесен в това няма да има право повече да купи билет за мач на Уест Хем", написа на сайта си представителят на Висшата лига рано тази сутрин.