Барселона взе изключително важна победа в битката за титлата след 2:1 при гостуването си на Виляреал в 33-ия кръг на испанската Ла Лига.

Антоан Гризман се превърна в големия герой за каталунците, вкарвайки две попадения, след като отборът му се оказа изоставащ заради гол на Самуел Чуквуезе. И трите попадения паднаха през първата част, а през втората Ману Тригерос от "жълтата подводница" беше изгонен с червен картон.

Победата за Барса събира актив от 71 точки на третата позиция, колкото има и втория Реал Мадрид, но "белия балет" е с предимство от преките сблъсъци. За сметка на това отборът на Роналд Куман е с изигран мач по-малко. Същото важи и за лидера Атлетико Мадрид, който по-късно днес гостува в Билбао, за да увеличи актива си от 73 точки.

Битката между трите гранда изглежда ще е до последно, като засега АТлетико е в най-изгодна позиция, но предстои мач между "дюшекчиите" и каталунците.

Барса далеч не изигра силен мач на "Ел Мадригал", но резултатът бе най-важното.

Виляреал поведе в 27-ата минута, когато Чуквезе беше изведен зад защитата, финтира вратаря Тер Щеген и прати топката във вратата от малък ъгъл за 1:0.

Барса обаче реагира много бързо. В 28-ата минута Антоан Гризман реализира с изключително техничен удар, копвайки топката над вратаря за 1:1.

В 35-ата минута 30-годишният французин вкара втория си гол с удар по земя след извеждащо подаване на Педри. Така Гризман затвърди прекрасната си голова форма, която включва осем попадения в последните 10 мача.

През втората част Тер Щеген направи важно спасяване с крак, а в 65-ата минута Ману Тригерос беше изгонен за грубо влизане с бутоните в краката на Лео Меси.

До края, макар и с човек повече, Барса не игра най-добрия си футбол, но задържа аванса си и се поздрави с успеха.

Поражението е трето за Виляреал в последните четири мача и тимът на Унай Емери остава седми с актив от 49 точки. Шансовете за класиране в Лига Европа все още са налице.