Валентин Антов е на крачка от елитната Серия А. Монца, където играе той, успя да победи Бреша във втората полуфинална фаза на плейофите за влизане в Серия А. Отборът на Силвио Берлускони изоставаше с 1:0 още в седмата минута, но успя да се върне в мача с два гола в края на второто полувреме и така победи с 2:1 и общ резултат от двата мача 4:2.

Валентин Антов отново беше оставен на пейката. Българинът все пак получи шанс за изява. Той влезе в игра в 82-та минута и се отчете с няколко добри намеси. Юношата на ЦСКА е на прага на елита, като в четвъртък той и съотборниците му ще играят в съдбоносен плейоф срещу Пиза, а на 29 май ще има реванш.

Антов е под наем в Монца от ЦСКА. Той пристигна в отбора през есента на 2021 година. Младокът не успя да се наложи в състава на Джовани Стропа, като записа едва 5 мача от началото на сезона. Тепърва ще се изясни неговото бъдеще и дали ще остане в Монца при един евентуален пробив в елита на италианската футболна пирамида.

Бившият клуб на Кирил Десподов изпадана в Серия Б. Каляри остана под чертата за оцеляване, след като не успя да победи последния в класирането тим на Венеция.

ВИЖТЕ ВИДЕО ОТ МАЧА ТУК >>>

Мачът завърши 0:0, като нелепото е, че Каляри се нуждаеше само от един гол, за да се спаси от изпадане, но не го постигна. "Сардинците" оказваха натиска до последната минута, но не успяха да пробият сгъстената защита на Венеция. Те отправиха 11 удара към вратата на противника и владееха топката в 57% от времето. Играещият за честта си Венеция успя да ги завлече със себе си в Серия Б.

Каляри завърши на 18-то място с 30 точки, а Салернитана, който е 17-ти има само точка повече и по-лоша голова разлика. Конкурентите изненадващо загубиха с 0:4 у дома от Удинезе, което отвори вратата за Каляри да се спаси с победа. Но...

За последно тимът от остров Сардиния изпадна през сезон 2014-15, когато отново завърши на 18 място и беше на крачка от спасението.

Кирил Десподов премина в Каляри през 2019 година. Стойността на трансфера не беше обявена, но се спекулира, че е била около 4.2 милиона евро. По този начин Десподов стана най-скъпият българин продаден в чужбина от Първа Лига, като подобри рекорда на Христо Стоичков.

Бившият футболист на ЦСКА не успя да се наложи в Каляри, като записа само 4 мача в първия си сезон.