Валентин Антов няма да играе в елита на италианския футбол - поне не и с Кремонезе, където изкара последния сезон под наем от Монца.

Българският национал бе титуляр за отбора, който загуби с 0:1 гостуването си във Венеция в решаващия бараж-реванш за влизане в Серия А.

Така след 0:0 в първия мач в Кремона, тимът на Антов остава извън елита, а Венеция се присъединява към Парма и Комо като нов член на първата лига в Италия.

Домакините вкараха единствения гол в 24-ата минута чрез Кристиан Гюткер, но гостите изпуснаха куп положения за изравняване.

Особено в последните 20 минути, когато играта се пренесе изцяло пред вратата на Венеция.

Но гол не падна, а драмата бе пълна в края, когато съотборниците на Антов паднаха на тревата, съсипани от неуспеха да вкарат.

Самият българин бе сменен в 85-ата минута и догледа инфарктните последни минути от скамейката.

Сега въпросът за юношата на ЦСКА е дали ще остане в Монца, на който е собственост, и ще получи шанс там в Серия А през новия сезон.

Антов има договор с този клуб до 2026-а.