Локомотив (Пд) показа станалата вече традиционна от последните седмици апатична игра и загуби у дома от ЦСКА 1948 с 0:2.

Още до почивката гостите можеха да водят, като пропуск направи Евгений Сердюк, а Радослав Кирилов уцели греда след самостоятелен пробив.

След паузата обаче прошка нямаше - първо Марио Илиевски (71-ва минута) бе оставен абсолютно сам в наказателното поле, спокойно си спря топката и вкара пред очите на цялата отбрана на Локо.

А след това вкара и Бирсент Карагерен (78), бивш любимец на феновете именно на "Лаута".

Крилото заби гол от 30 метра, при който вратарят на домакините Кристиян Томов очевидно бе забравил за няколко секунди, че се играе мач от efbet елитната ни лига и той участва в него.

Карагерен не се зарадва, а по-скоро изглеждаше като човек, който се чувства зле от това, че е наказал отбора на сърцето си.

Локо не създаде нито една голова ситуация за целия мач, а на моменти грешките в отбрана и при пасовете в средата на терена бяха необясними.

Не многото фенове на "Лаута" също не бяха въодушевени от видяното на терена. А то оформя статистиката, че "черно-белите" не са печелили домакински мач в първенството от юли. Тогава, в първия кръг, бе победен Арда с 1:0.

След това серията е от три загуби и две равенства.

Локо е с 12 точки и е вече на седмо място, изпреварен от тима, който го надигра днес - също с 12 точки, но по-добра голова разлика на шестата позиция.

Слуховете за евентуална треньорска смяна в Пловдив се засилват, а и самият Любо Пенев - обичайно непримирим край тъчлинията, днес изглеждаше странно спокоен и дори бе седнал в голяма част от двубоя.

Темата с евентуална промяна на наставника може да стане актуална в следващите часове или дни.