Финалистът за Купата на България Арда (Кърджали) се върна към победите, след като в предишните два кръга на първенството записа две загуби. Тимът на Николай Киров мина без много затруднения през Стара Загора, където надви местния Берое с 2:0.

Така кърджалийци продължиха серията на заралии без успех в родния шампионат, продължаваща вече почти месец. Берое за последно спечели срещу ЦСКА на 12 април, а оттогава има пет загуби и едно равенство в шестте си изиграни мача.

Тонислав Йорданов затвърди отличната си форма, реализирайки и двата гола за победителите днес. Така нападателят е отбелязал четири пъти в последните си пет мача за клуба.

Той откри резултата пет минути преди края на първото полувреме, когато засече с глава центриране на Деян Лозев за 1:0. Той бе оставен напълно непокрит от защитата на домакините и нямаше проблем да прати топката в мрежата на Душан Перниш.

Вторият му гол бе от дузпа четвърт час преди края. Тя бе отсъдена за нарушение срещу Мартин Костадинов, а Йорданов хладнокръвно отбеляза в обратния на избрания от Перниш ъгъл.

Като цяло Берое не показа нещо съществено и с изключение на някои моментни проблясъци, срещата днес бе изцяло под контрола на Арда.

Отборът от Кърджали е четвърти в класирането с 48 точки, но и с два мача повече както от третия Локомотив (Пловдив), който има 52 точки, така и от петия ЦСКА 1948 (38 точки).